Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Złotoryi rozpoczęli wakacji

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Złotoryi rozpoczęli wakacji

  • 26 czerwca, 2026
  • 0 komentarzy

„Nigdy nie przegrywasz. Albo wygrywasz, albo się uczysz” – te słowa Nelsona Mandeli, przytoczone przez dyrektor Beatę Franczak, stały się mottem przewodnim uroczystego zakończenia roku szkolnego 2025/2026 w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Złotoryi. Wydarzenie zgromadziło nie tylko społeczność szkolną, ale również przedstawicieli władz powiatowych, stając się okazją do podsumowania miesięcy ciężkiej pracy oraz wręczenia prestiżowych wyróżnień.

Reklama na MojaZlotoryja – tel. 576 456 285 | [email protected]

Uroczystość poprowadzili przedstawiciele klas pierwszych, witając zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. Starosta Powiatu Złotoryjskiego Rafał Miara, Wicestarosta Beata Gralak oraz Kierownik Wydziału Oświaty Paweł Choczaj. Obecna była również dyrekcja szkoły – dyrektor Beata Franczak i wicedyrektor Barbara Pakuła – a także Grono Pedagogiczne, rodzice na czele z przewodniczącą Rady Rodziców oraz przede wszystkim bohaterowie dnia – uczniowie klas I, II i III.

Dyrektor Beata Franczak w swoim przemówieniu podkreśliła, że miniony rok obfitował zarówno w chwile lepsze, jak i gorsze, a odbierane świadectwa są odzwierciedleniem codziennego trudu, pokonywania słabości i podnoszenia poprzeczki.

Podczas apelu ze szczególną dumą wymieniono uczniów, którzy dzięki sumiennej pracy wywalczyli świadectwa z wyróżnieniem (z biało-czerwonym paskiem).

Dyrektor zdradziła również, że decyzją Rady Pedagogicznej uczeń z najwyższą średnią w szkole został wytypowany jako kandydat do prestiżowego Stypendium Prezesa Rady Ministrów na nowy rok szkolny.

Następnie zabrał głos Starosta Złotoryjski – Rafał Miara.

To dzisiaj wasze święto. Dzisiejszy dzień to wyjątkowy moment, czas podsumowań, podziękowań i zasłużonej satysfakcji z całorocznej pracy. Przede wszystkim chciałbym wam serdecznie podziękować nauczycielom za zaangażowanie, cierpliwość i codzienny trud (…). Dziękuję również rodzicom za współpracę (…). Drodzy uczniowie, gratuluję wam ukończenia kolejnego roku szkolnego. (…) Szczególnie gratuluję uczniom, którzy otrzymują dziś stypendium, stypendium starosty. (…) A teraz przed wami to, co najlepsze. Czekaliście na to zapewne cały rok – wakacje. Życzę wam, aby były pełne odpoczynku, słońca, ciekawych przygód i spotkań z bliskimi. (…) Życzę wam, drodzy uczniowie, przede wszystkim bezpiecznych, słonecznych wakacji i do zobaczenia w nowym roku szkolnym. Wszystkiego dobrego.

Stypendia Starosty i Nagroda Dyrektora

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie Stypendiów Starosty Powiatu Złotoryjskiego za wybitne wyniki w nauce. Starosta Rafał Miara wraz z wicestarostą Beatą Gralak osobiście wręczyli listy gratulacyjne szerokiej grupie wyróżnionych uczniów. W swoim przemówieniu starosta podziękował nauczycielom za zaangażowanie, rodzicom za współpracę, a młodzieży pogratulował sukcesów, życząc bezpiecznych i słonecznych wakacji.

Kulminacyjnym momentem było ogłoszenie zdobywcy tradycyjnej Nagrody Dyrektora Szkoły. W tym roku szkolnym to wyjątkowe wyróżnienie – za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, osiągnięcia sportowe, aktywność na rzecz szkoły oraz godne reprezentowanie kraju i powiatu – trafiło w ręce wspomnianego ucznia klasy III C, który zdominował tegoroczną klasyfikację ocen.

Oprócz sukcesów naukowych, dyrekcja podziękowała również członkom Samorządu Uczniowskiego za inicjatywę i organizację licznych akcji charytatywnych oraz integracyjnych. Po oficjalnych przemówieniach i podziękowaniach skierowanych do pedagogów oraz rodziców, uczniowie udali się na krótkie spotkania z wychowawcami w klasach, co formalnie zamknęło rok szkolny 2025/2026. Przed młodzieżą i nauczycielami dwa miesiące zasłużonej regeneracji i ładowania baterii przed kolejnymi wyzwaniami, które przyniesie wrzesień.

Po uroczystym rozdaniu nagród i świadectw odbył się krótki program artystyczny.

IMG_4675

Zdjęcie 17 z 32

Powiązane posty

Ruszyła rekrutacja do Gminnego Żłobka „Wesoły Kącik” w Wilkowie-Osiedlu

Ruszyła rekrutacja do Gminnego Żłobka „Wesoły Kącik” w Wilkowie-Osiedlu

Rodzice i opiekunowie najmłodszych dzieci mogą już składać dokumenty rekrutacyjne do Gminnego Żłobka „Wesoły Kącik” w Wilkowie-Osiedlu. Nabór trwa do 8…
Po dwudziestu latach pożegnała się z funkcją. Wyjątkowa uroczystość w Gierałtowcu

Po dwudziestu latach pożegnała się z funkcją. Wyjątkowa uroczystość…

W Szkole Podstawowej w Gierałtowcu odbyła się uroczystość kończąca wyjątkowy rozdział w historii placówki. Po dwudziestu latach pełnienia funkcji dyrektora ze…
Stypendia dla uczniów Gminy Złotoryja. Nagrodzono najlepszych za naukę i sport

Stypendia dla uczniów Gminy Złotoryja. Nagrodzono najlepszych za naukę…

Podczas uroczystych apeli z okazji zakończenia roku szkolnego 2025/2026 wyróżniono najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Złotoryja. Stypendia przyznano za…
Subskrypcja
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze