Powiat Złotoryjski modernizuje drogi i mosty. Ruszają kolejne remonty
- 21 czerwca, 2026
- 0 komentarzy
Powiat Złotoryjski konsekwentnie realizuje kolejne inwestycje mające na celu poprawę stanu lokalnej infrastruktury drogowej i mostowej. Podpisano umowę na realizację remontu drogi powiatowej nr 2603D na odcinku Wilków – Wilków Bazalt.
Umowę podpisali Starosta Powiatu Złotoryjskiego Rafał Miara oraz Wicestarosta Beata Gralak. Wykonawcą zadania zostało Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o. z Wrocławia, które zrealizuje inwestycję o wartości blisko 4 mln zł.
Zakres prac obejmuje przede wszystkim wymianę nawierzchni na odcinku około 4 kilometrów. Ponadto wykonany zostanie remont przepustów i zjazdów, oczyszczone zostaną rowy przydrożne oraz powstaną obustronne pobocza, co znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort podróżowania.
W podpisaniu umowy uczestniczyli również członek Zarządu Powiatu Wiesław Świerczyński, burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Paweł Kisowski oraz wójt Gminy Złotoryja.
To jednak nie koniec inwestycji prowadzonych przez Powiat Złotoryjski. W mijającym tygodniu podpisano także umowy na remont dwóch obiektów mostowych. Modernizacja mostu w Rzeszówku będzie kosztować 93 668,09 zł, natomiast remont mostu w Proboszczowie pochłonie 184 000 zł.
Samorząd powiatowy podkreśla, że systematyczna realizacja inwestycji drogowych i mostowych ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz jakości infrastruktury, z której każdego dnia korzystają mieszkańcy i wszyscy użytkownicy dróg.
WN
Fot. Fb/Powiat Złotoryjski