Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Pielgrzymce. Nie zabrakło sportowych emocji i strażackiej rywalizacji

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Pielgrzymce. Nie zabrakło sportowych emocji i strażackiej rywalizacji

  • 21 czerwca, 2026
  • 0 komentarzy

W sobotę, 20 czerwca 2026 roku, boisko sportowe w Pielgrzymce stało się areną Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy. Wydarzenie zgromadziło druhów i druhny, którzy rywalizowali w sportowej atmosferze, prezentując doskonałe przygotowanie, sprawność oraz ducha fair play. Dodatkową atrakcją były pokazowe ćwiczenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Pomimo panującego upału, uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, determinacją i profesjonalizmem. Dzięki sprawnej organizacji zawody przebiegły bez zakłóceń, a na boisku nie brakowało sportowych emocji oraz głośnego dopingu kibiców.

Swoją obecnością wydarzenie uświetnili: członek Zarządu Głównego ZOSP RP nadbryg. w st. spocz. Ryszard Dąbrowa, Komendant Powiatowy PSP w Złotoryi st. bryg. Tomasz Herbut, Wiceprezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi Zbigniew Kopacz, Wójt Gminy Pielgrzymka Tomasz Sybis oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pielgrzymka Mirosław Korzystko.

Funkcję sędziego głównego pełnił mł. bryg. Konrad Siwik z Komendy Powiatowej PSP w Złotoryi. Organizatorzy skierowali również podziękowania do druhów z OSP Sokołowiec za profesjonalne sędziowanie poszczególnych konkurencji.

Gospodarzem tegorocznych zawodów było OSP Pielgrzymka, które zadbało o sprawny przebieg wydarzenia. W organizację zaangażował się także Oddział Gminny ZOSP RP w Pielgrzymce. Słowa uznania skierowano również do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Sędzimirowa za udział w pokazowych ćwiczeniach i zaprezentowanie swoich umiejętności. Organizację zawodów wsparła finansowo Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pielgrzymce.

Wyniki zawodów

Grupa „A” – męskie drużyny pożarnicze:

    1. miejsce – OSP KSRG Twardocice – 108,29 pkt
    1. miejsce – OSP Wojcieszyn – 136,19 pkt
    1. miejsce – OSP Pielgrzymka – 139,95 pkt
    1. miejsce – OSP Sędzimirów – 179,66 pkt
    1. miejsce – OSP Czaple – 270,92 pkt
    1. miejsce – OSP Nowa Wieś Grodziska – 283,28 pkt

Grupa „C” – kobiece drużyny pożarnicze:

    1. miejsce – OSP Twardocice – 129,01 pkt
    1. miejsce – OSP Nowa Wieś Grodziska – 168,58 pkt

Zawody po raz kolejny pokazały, że strażacy ochotnicy nie tylko każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, ale także nieustannie doskonalą swoje umiejętności i z zaangażowaniem uczestniczą w sportowej rywalizacji. Wszystkim drużynom należą się gratulacje za wysoki poziom przygotowania, wolę walki oraz godne reprezentowanie swoich jednostek.

WN

Fot. Fb/Gmina Pielgrzymka

Powiązane posty

Jarosław Rabczenko z wizytą w Złotoryi. Historia, zabytki i „dusza” kościelnego zegara

Jarosław Rabczenko z wizytą w Złotoryi. Historia, zabytki i…

Złotoryję odwiedził Jarosław Rabczenko, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Podczas wizyty miał okazję poznać jedne z najcenniejszych zabytków miasta oraz wysłuchać opowieści…
XXII Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych IKAR 2026 już w ten weekend. Klasyczna motoryzacja zawita do Złotoryi

XXII Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych IKAR 2026 już w…

Miłośnicy klasycznej motoryzacji mają powody do radości. Już w dniach 26–28 czerwca 2026 roku odbędzie się XXII Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych…
Wspólne świętowanie, integracja i mnóstwo atrakcji w SOSW

Wspólne świętowanie, integracja i mnóstwo atrakcji w SOSW

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wojcieszowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które połączyło obchody zaległego Dnia Dziecka, Święta Rodziny oraz Dni Otwartych.…