Noc Świętojańska w Proboszczowie z GCKiB
- 23 czerwca, 2026
- 0 komentarzy
W piątek, 19 czerwca wybuchł wulkan w Proboszczowie! Był to wulkan talentów na XV Magicznej Nocy Świętojańskiej, na którym ku naszej uciesze z roku na rok przybywa artystów chcących zaprezentować swoje zdolności.
Spotkaliśmy się o godzinie 16.30, by wraz ze społecznością szkolną i Panią Dyrektor Jolantą Korzystko rozpocząć Festyn Rodzinny oraz zachwycić zgromadzonych występem artystycznym przygotowanym przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Proboszczowie.
Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Zenona Bernackiego w Pielgrzymce, Sebastian Dębicki, podziękował za przybycie i, wręczając odznakę, mianował Strażnika Ognia, którym został Pan Damian Paluch.
Po oficjalnym rozpoczęciu nadszedł czas na prezentacje sceniczne, podczas których mogliśmy obserwować zarówno starszych, jak i młodszych uczestników. Z pasją i zaangażowaniem zaprezentowali oni swoje umiejętności.
Kolejnym punktem programu był energetyczny pokaz ZUMBA TEAM JOANNA & MAGDALENA. Dziewczyny, jak zwykle w licznym składzie i tematycznie dobranych stylizacjach, zrobiły ogromne show.


Niesamowicie trudnym zadaniem było wyłonienie zwyciężczyni tytułu Miss Nocy Świętojańskiej. Wszystkie Panie były piękne, ubrane w białe suknie i wianki z kwiatów. Z szykiem i niezwykłą gracją zaprezentowały taniec z szarfami, by ostatecznie w rytmie muzyki udać się na spacer po czerwonym dywanie. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom, a w szczególności zwyciężczyni – Bożenie Tuta, która od organizatorów otrzymała nagrodę.
Tuż po zmroku wyruszyliśmy na poszukiwania kwiatu paproci. Zadanie nie było łatwe, ale dla nas, zdeterminowanych poszukiwaczy przygód, było to „bułka z masłem”. Uzbrojeni w miecze świetlne i lampiony dopięliśmy celu. Biały kwiat towarzyszył nam w radosnym tańcu w deszczu.
Wyczekiwany przez wszystkich pokaz ognia zachwycił zgromadzonych. Dziękujemy grupie Wernisaż z Jawora za wspaniały występ.
Nie zabrakło również smacznego poczęstunku od GCK oraz animacji dla dzieci.
O nagłośnienie i wspaniałą dyskotekę pod „mokrą chmurką” zadbał niezawodny DJ MAXI.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji: Pani Dyrektor SP w Proboszczowie Jolancie Korzystko, Panu Wiceprzewodniczącemu Rady Gminy Mirosławowi Korzystko, Radzie Rodziców SP, Grupie Ratownictwa Powodziowego w Proboszczowie, Pani Małgorzacie Hołyszewskiej za piękne wianki, Pani Aleksandrze Sobol, wszystkim występującym na naszej scenie oraz Wam – za to, że byliście z nami.

GCKiB Pielgrzymka