Złotoryjska delegacja z wizytą w partnerskim Mimoniu
- 21 czerwca, 2026
- 0 komentarzy
Przedstawiciele Złotoryi uczestniczyli w Dniach Mimonia, odbywających się w partnerskim czeskim mieście. W trakcie wizyty przekazali w imieniu burmistrza Złotoryi Pawła Kuliga zaproszenie na dwa najważniejsze letnie wydarzenia organizowane w mieście – Mistrzostwa Europy w Płukaniu Złota, które odbędą się w dniach 2–8 sierpnia, oraz Dni Złotoryi zaplanowane na 7–9 sierpnia.
Spotkanie było również okazją do rozmów na temat dalszego rozwoju współpracy pomiędzy partnerskimi samorządami. Dyskusje dotyczyły przede wszystkim wspólnych działań w obszarach turystyki, kultury i gospodarki.

Delegacja ze Złotoryi miała także okazję poznać najciekawsze miejsca i atrakcje Mimonia podczas spaceru z burmistrzem Peterem Kralem. Gospodarz miasta zaprezentował walory tej urokliwej miejscowości, a przedstawiciele Złotoryi podziękowali za serdeczne przyjęcie i gościnność.
Złotoryję reprezentowali: sekretarz miasta Ewa Szczecińska-Bedryj, prezes RPK Partner Ewelina Biała, odpowiedzialna za współpracę z miastami partnerskimi Magdalena Pietrawska oraz dyrektor Złotoryjskiego Ośrodka Kultury Zbigniew Gruszczyński.
Wizyta stanowi kolejny krok w umacnianiu wieloletnich relacji partnerskich pomiędzy Złotoryją a Mimoniem oraz otwiera drogę do realizacji kolejnych wspólnych inicjatyw.

WN
Fot. Fb/Miasto Złotoryja